Köszöntjük az Igrice Egyesület weboldalán!

TÜCSÖKZENE SÓSTÓHEGYEN

Megjelent: 2013. Március 29. Péntek

Szabó Lőrinc Kulturális Napok   (2013. március 24-27.)

Nagy megtiszteltetést jelent számunkra az, amikor sóstóhegyi városrészünk több mint 100 éves múlttal rendelkező általános iskolájának munkáját tartalmas programok szervezésével támogathatjuk.

Ebben az esztendőben "friss gondolatok" mentén született közös munkával, -  több civil szervezet- és intézmény közös összefogásával nyerte el végső formáját  „TÜCSÖKZENE SÓSTÓHEGYEN” címmel a Szabó Lőrinc Kulturális Napok 2013. négynapos rendezvény-sorozata.

Eddigi szervező-munkánk során szerzett tapasztaltunk az, hogy ilyen nagyságrendű programsorozat megvalósítása összefogás nélkül nehezen kivitelezhető. Ezért igyekeztünk minél több hazai-, és határon túli civil-, és intézményi szervezetet megnyerni közös ügyünk érdekében.

Köszönjük, hogy az iskola vezetése fogadókész volt az újszerű kezdeményezésünkre. Tartalmas közös programok megvalósításához a jövőben is szívesen ajánljuk fel együttműködésünket!

(Szabó Lőrinc Sóstóhegyen. Kissné Mészáros Ágnes intézményvezető asszony előadása)

(Nyitó ünnepség résztvevői 1.)

(Nyitó ünnepség résztvevői 2)

(Sóstó-Sóstóhegyi Nyugdíjas Klub előadása)

(Petneházy Attila novellarészlet-előadása)

(Cseke László -Szent György Lovagrend mb.kancellárja a lovagrend történetéről beszél.)

(Szent György Lovagrend visegrádi apródjainak látványos bemutatója.)

(Őry László - Kárpátok Művészeti Egyesület elnöke két kiállítást is megnyit.)

("Kárpátaljai festőiskola - mesterek és tanítványok" című kiállítás a sóstóhegyi iskolában.)

("Kézműves örökségünk - válogatás székelyföldi motívum-kincsekből" című kiállítás a második.)

("Tücsökzene - békaszerenád" - Mandala Dalszínház bemutató előadása)

(Szabó Lőrinc emléktábla az iskola udvarán)

(Szabó Lőrinc emléktáblát koszorúzunk a néhai Thomas Ernő házánál)

(Csíkdánfalvi keramikus mester a sóstóhegyi gyerekeknek tart foglalkozást)

(Fafaragó foglalkozáson)

(Székely motívumok a bútorfestő foglalkozáson)

(Minden osztályterem egyedi készítésű kabátakasztó fogassal gazdagodott)

"Tavaszköszöntő táncház" Ágoston Ildikó táncművész vezetésével)

(Beszámolónk fényképei az Igrice Egyesület fotóarchívumából kerültek felhasználásra.)

A „Szabó Lőrinc Kulturális Napok 2013.” rendezvény-programjai az alábbi szervezetek együttműködésével valósultak meg:

Sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagiskola
Sóstó-Sóstóhegyi Igrice Civil Egyesület
Visegrádi alapítású Szent György Lovagrend
Mandala Dalszínház Egyesület
Udvarhelyszéki Népművészek Egyesülete
Varga Károly Csíki Faragóegylet
Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület
Sóstóhegyi Közművelődési Szintér
Sóstó-Sóstóhegyi Nyugdíjas Klub
Szabolcs Táncegyüttes

A programok megvalósításában résztvevők munkáját ezúton is köszönjük!

Ez a program az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) Nemzeti Összetartozás Kollégiumának támogatásával került megvalósításra.

Joomla 3.0 templates
Thursday the 18th. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!