Sóstóhegyi focitorna

Nyomtatás
Megjelent: 2013. Június 09. Vasárnap

Vajon sikerül-e felébreszteni évtizedek csipkerózsika álmából a sóstóhegyi fociéletet, - focizni szerető gyerekek kezdeményezésére?

Hisszük, nekünk felnőtteknek kötelességünk, hogy  a sóstóhegyi gyerekek szép kezdeményezését felkaroljuk, és elképzeléseik megvalósításában élenjáró szerepet vállaljunk.

Közel két hónappal ezelőtt öt sóstóhegyi gyerekből álló „küldöttség” kereste fel munkahelyén a Senio Kft. tulajdonos-ügyvezetőjét (egyben egyesületünk alelnökét) az elmúlt évi nyári táborunkban elhangzott ígéret megvalósulása érdekében.

Annak idején az ígéret arról szólt, hogy megfelelő létszámú érdeklődés esetén lehet „intézményesebb” keretek között foglalkozni a focizni szerető sóstóhegyi gyerekekkel. Szervezőmunkájuk eredményeként  teljesült a feltétel, így elhárult az akadály rendszeres fociedzéseik megtartása előtt.

Ehhez a munkához sikerült megnyerni nyugdíjas éveit töltő Hajdú Józsi "bácsit", aki fiatalos lendülettel szervezte jól teljesítő focicsapattá a sóstóhegyi gyerekeinket.

Fontos eredményünk, hogy a heti három alkalommal történő edzésekkel egyidőben született egy közös összefogás a civil-, az intézményi-, illetve a helyi vállalkozói szféra között, az Igrice Egyesület, a Szabó Lőrinc Tagintézmény, a Senio Kft., és az Agromechanika Kkt. együttműködésében.

Első közös rendezvényünk a „PIETRA KUPA 2013. Ifjúsági Labdarúgó Torna” elnevezésű kispályás focibajnokság volt, melyet 2013. június 7.-én együtt rendeztünk a sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagintézmény focipályáján, - öt vendégcsapat versenyzésével.

.Eredmények:

Csapat neve Elért pontszám Helyezés Legjobb játékosa
Kálmánháza „A” csapat 12 1. Kiss Kevin
Sóstóhegy csapata 7 2. Domoszlai Dávid
Szent Imre Katolikus Gimnázium csapata 5 3. Bencsik Balázs
Aranycsapat 4 4. Kozma László
Kálmánháza „B” csapat 0 5. Szakmári Alex

A fociorna legjobb kapusa: Holecskó Máté (Sóstóhegy csapata)

A torna gólkirálya: Kovács Tamás (Aranycsapat)

Torna legjobb játékosa: Nyalka Krisztián (Kálmánháza "A" csapata)

Kálmánháza „A” csapata

Sóstóhegy csapata

Szent Imre Katolikus Gimnázium csapata

"Aranycsapat" (Arany János Gimnázium és Általános Iskola...)

Kálmánháza „B” csapat

(Fotók: az Igrice Egyesület fotóarchívumából)

Köszönjük a focitornán résztvevő gyerekek- és a szervezésben közreműködők önzetlen munkáját!

Örömmel adunk hírt arról is, hogy a focitorna végén felkérést kaptunk a kálmánházi gyerekek vezetőjétől, ugyanis őszi időpontban ők is focikupát szerveznek. Versenyükre sóstóhegyi gyerekeink focicsapatát is szeretettel várják!

Meghívásukat köszönettel fogadta-, és teljesíti a sóstóhegyi gyerekek focicsapata !

A focitornán készült további fotók itt tekinthetők meg....

  • Vendég (Leviczky)

    Szurkolok, hogy Sóstóhegynek ismét legyen focicsapata.
    Hajrá Sóstóhegy!!!

    A hozzászólást utoljára szerkesztette 9 éve, időpont: igriceadmin
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Friday the 3rd. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!