Sóstó-Sóstóhegyi Ciripelő 2013.

Megjelent: 2013. Október 12. Szombat

Sóstóhegy iskolájában október 11-én rendeztük hagyományos őszi „Sóstó-Sóstóhegyi Ciripelő” versenyünket vers- és mesemondó, valamint népdal kategóriákban. Városunk öt iskolájából 30 gyerek jött el meghívásunkra, akik közül a legjobban szereplő kilenc gyerek háromnapos székelyföldi kirándulásunkon vehet majd részt.

(Frissítve az erdélyi utazásunk részletes programjával!)

A tehetséges fiataljainak bemutatkozását segítő vetélkedő elindítását hagyományteremtő szándékkal tettük néhány évvel ezelőtt.

Napjainkra a Ciripelő mind a fiatalok, mind az őket benevező iskolák érdeklődését kiváltó, és határainkon átnyúló kapcsolatokat is formáló eseménnyé vált. Örömünkre szolgál, hogy a "Ciripelő" határainkon túli szálát az európai hírű Szentegyházi Gyermekfilharmonikusok jelentik Haáz Sándor Magyar Örökség-díjas karnagy úr vezetésével.

A "Ciripelő" pillanatképei

Munka közben a zsűri

Díjátadás pillanatai

(Fotók: az Igrice Egyesület fotóarchívumából)

Versenykiírásunkban szerepel, hogy a legjobban szereplő gyerekek erdélyi autóbuszos kiránduláson vehetnek részt az Igrice Egyesület vendégeiként. (Összesen 9 fő + egy pedagógus kísérő.)

2013. október 24-25-26-i utazáson vendégként résztvevők listája

(Sóstó-Sóstóhegyi Ciripelő zsűrijének döntése alapján)

Név Iskola Kategória
1. Tirpák Viktória 2.o. Szabó Lőrinc Tagintézmény Vers (alsó tagozat)
2. Nagy Zsófia 3.o. Szabó Lőrinc Tagintézmény Vers (alsó tagozat)
3. Bornemissza Dorina 3.o Szabó Lőrinc Tagintézmény Vers (alsó tagozat)
4. Illosvai András 7.o. Szent Imre Katolikus Általános Iskola Vers (felső tagozat)
5. Ágoston Kitti 6.o Arany János Gimnázium és Általános Iskola Népdal
6. Orosz Róbert 4.o. Eötvös József Gyakorló Általános Iskola Népmese (alsó tagozat)
7. Rácz Ádám 4.o. Szabó Lőrinc Tagintézmény Népmese (alsó tagozat)
8. Kovács Gergely 6.o. Kodály Zoltán Általános Iskola Népmese (felső tagozat)
9. Borbély Panna 5.o Arany János Gimnázium és Általános Iskola Népmese (felső tagozat)

Háromnapos utazásunk célja nevezetes történelmi emlékhelyek felkeresése mellett a Szentegyházán megrendezésre kerülő közös gálaesten, a  Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelőn való fellépésünk lesz.

Az Igrice Egyesület nevében ezúton köszönjük meg a városi iskolák közreműködését, és mindazon pedagógusokét, akik a gyerekeket felkészítették erre a versenyre. Külön köszönjük a Szabó Lőrinc Tagintézménynek, hogy a "Ciripelő" versenynek helyszínt adott.

Dicséret illeti a Mandala Dalszínház munkatársainak közreműködését is. Köszönjük a visegrádi alapítású Szent György Lovagrend értékes könyvcsomag ajándékát, melyből Szentegyházára is vihetünk magunkkal.

Köszönjük a szervezésben és a megvalósításban közreműködő önkéntesek önzetlen munkáját, és a magánszemélyektől kapott természetbeni adományokat!

Október 24.-én reggel 5.00 órakor indul autóbuszunk Erdélybe.

Tervezett útvonalunk:

További fényképek itt tekinthetők meg

Részletes úti program itt tölthető le

Rólunk írták a "Kelet-Magyarország" megyei napilapban (2013. október 19.)

• A fellépő gyerekek ünneplő ruháról el ne feledkezzenek!

• Az utazáshoz szükséges okmányokról mindenki gondoskodjon: Érvényes személyi igazolvány- vagy útlevél szükséges!

Európai Egészségbiztosítási Kártya kiváltása célszerű, de nem kötelező.

Rendezvényünk az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) Nemzeti Összetartozás kollégiumának támogatásával megvalósuló program.

Friday the 29th. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!