Dévai gyerekeket láttunk vendégül

Nyomtatás
Megjelent: 2013. Július 21. Vasárnap

Régi nyári hagyomány, hogy a Debrecen-Nyíregyháza Egyházmegyei Katolikus Karitász szervezésében erdélyi Déváról nehéz sorsú gyerekek utazhatnak Nyíregyházára. Néhány napos itteni programjukat egyesületünk immár második alkalommal támogatta.

Így volt ez ebben az esztendőben is, amikor július végén Böjte atya  közel 40 fős gyermekcsoportja városrészünkben, a templomkertben vendégeskedett. Sóstóhegyi programjukat egyesületünk étkeztetési vendéglátással segítette. További támogatásként egyhetes időtartamra 7 gyereket fogadunk be, ők a július 22-én kezdődő Sóstó-Sóstóhegyi Honismereti és Hagyományőrző Tábor munkájában vehetnek részt. Elszállásolásukhoz sóstóhegyi befogadó családoktól kapunk önzetlen segítséget, melyért ezúton mondunk köszönetet.

Egyesületi "tábori konyhánk"

Repetára várunk...

Egy ötletes kiállítás verseit olvasgatva

(Fotók: az Igrice Egyesület fotóarchívumából)

További közös programunk az Igrice Napon lesz, ahol a dévai gyerekek vendégül-látása és szórakoztatása mellett színpadi fellépési lehetőséget is biztosítunk számukra.

További képek itt tekinthetők meg

Híradás a Kelet-Magyarország c. napilapban (2013.augusztus 17.)

 

  • Nincsenek hozzászólások
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Saturday the 4th. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!