Sóstó-Sóstóhegyi Ciripelő 2014.

Kategória: Igricehírek
Megjelent: 2014. Október 09. Csütörtök

2014. október 7-én a sóstóhegyi iskolával közösen immár negyedik alkalommal rendeztük hagyományos „Sóstó-Sóstóhegyi Ciripelő” versenyünket mesemondó, vers-próza, valamint népdal kategóriákban.

(Frissítve: 2014. október 11. 23.00 órakor)

Városunk hat iskolájából 41 fiatal jött el meghívásunkra, akik közül a legjobban teljesítők az október 24-én kezdődő háromnapos székelyföldi utazásunkon vendégként vehetnek majd részt.

Történelmi emlékhelyek felkeresése mellett utazásunk fő célja a „Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő” versenyen való részvételünk lesz, ahol a velünk utazó fiatalok ugyanezen kategóriákban a székelyföldi gyerekekkel mérhetik majd össze tudásukat.

Évekkel ezelőtt indított „ciripelő” versenyünk napjainkra mind a fiatalok, mind az őket nevező iskolák érdeklődését felkeltő-, és egyben egyesületünk határainkon átnyúló kapcsolatait is meghatározó eseménnyé vált. Megtisztelő számunkra az, hogy versenyünk székelyföldi kapcsolatát az európai hírű Szentegyházi Gyermekfilharmonikusok adják Haáz Sándor Magyar Örökség-díjas tanár vezetésével.

"Ciripelő" versenyünk pillanatképei

A "Ciripelő" zsűrije

A díjkiosztás pillanatai

(Cikkünk fényképei az Igrice Egyesület fotóarchívumából kerültek felhasználásra.)

Az Igrice Egyesület nevében ezúton köszönjük a városi iskolák együttműködését, és mindazon pedagógusokét, akik a fiatalokat felkészítették erre a versenyre.

Köszönet illeti a sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagintézmény együttműködését, a Mandala Dalszínház szakmai segítségét, valamint a visegrádi alapítású Szent György Lovagrend rendszeres könyvcsomag ajándékát. Nagyra értékeljük a megvalósításban közreműködő önkéntesek önzetlen munkáját!

2014. október 24-26. közötti autóbuszos erdélyi utazásunkon vendégként résztvevők listája

("Sóstó-Sóstóhegyi Ciripelő" zsűrijének döntése alapján)

Név Iskola Kategória
1. Domokos Dávid 1.o. Arany János Gimnázium és Általános Iskola Mese (alsó tagozat)
2. Gócza Petra 6.o. Arany János Gimnázium és Általános Iskola Vers (felső tagozat)
3. Borbély Panna 6.o Arany János Gimnázium és Általános Iskola Mese (felső tagozat)
4. Farkas Tünde 2.o. Zelk Zoltán Angol és Német Kéttannyelvű Tagintézmény Vers (alsó tagozat)
5. Grajczárik Ádám 3.o. Szent Imre Katolikus Általános Iskola Vers (alsó tagozat)
6. Grajczárik Adél Dorottya 4.o. Szent Imre Katolikus Általános Iskola Vers (alsó tagozat)
7. Orosz Róbert 5.o. Eötvös József Gyakorló Általános Iskola Vers (felső tagozat)
8. Vinkler Mira 8. o. Szent Imre Katolikus Általános Iskola Vers (felső tagozat)
9. Sverha Vivien 2.o. Szabó Lőrinc Tagintézmény Mese (alsó tagozat)
10. Szabó Anna Katalin 5.o. Kodály Zoltán Általános Iskola Népdal
11. Jámbor Gabriella 5.o. Kodály Zoltán Általános Iskola Népdal
12. Szlávik Zsanett 5.o. Kodály Zoltán Általános Iskola Népdal
13. Rádai Liliána 5.o. Kodály Zoltán Általános Iskola Népdal

Kísérje figyelemmel ezt az oldalt, mert utazásunk részletes programját véglegesítése után (rövidesen) itt fogjuk közzétenni!

További fotók itt tekinthetők meg

• A szentegyházi gálaesten szereplő fiatalok fellépő ruháiról el ne feledkezzenek!

• Szülői kíséretre vonatkozó igényt a korlátozott létszámlehetőség miatt kérjük mielőbb jelezni!

• Az utazáshoz szükséges okmányokról mindenki gondoskodjon: Határátlépéshez érvényes személyi igazolvány- vagy útlevél szükséges!

Európai Egészségbiztosítási Kártya kiváltása célszerű, de nem kötelező.