Szentegyházán is "ciripeltünk"

Nyomtatás
Megjelent: 2017. November 08. Szerda

A Szentegyházi Gyermekfilharmónia Alapítvány vendégszerető meghívására 2017. november 3-5. között immár nyolcadik alkalommal utaztunk Székelyföldre.

Az autóbuszos utazásunkat mindig úgy szervezzük, hogy az útvonalba eső nevezetes helyeknél tartunk pihenőt úgy, hogy minden esztendőben más-más helyszínt választunk.

Ebben az esztendőben a Nagybánya melletti Miszmogyoróson található Misztótfalusi Kis Miklós nyomdász emlékmúzeum, és a koltói Teleki-kastélyban a Petőfi emlékkiállítás megtekintésére esett választásunk.

Erdélyi utazásunk második napján a csíkszeredai Mikó-várba látogattunk, ahol a Csíki Székely Múzeum állandó kiállításait csodálhattuk meg. Arra is jutott időnk, hogy Csíkszeredától nem messze lévő Nyergestetőre is ellátogassunk. Az 1849-es szabadságharc egyik szomorú helyszínén álló kopjafás emlékhelyen koszorút tettünk az egyesületünk által négy esztendővel ezelőtt állított kopjafára is.

Utazásunk fő célja azonban a Szentegyházán rendezett szombat esti versenyen, a  "Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelőn" való résztvételünk, és eredményes szereplésünk volt.

Itthon október 13-án a sóstóhegyi iskolával közösen rendeztük a „Ciripelő” előválogatóját mesemondó, vers-próza, valamint népdal kategóriákban. Ebben az esztendőben is sokan fogadták el meghívásunkat, így nyolc nyíregyházi és megyénkbeli-, valamint két kárpátaljai iskolából 54 gyerek nevezett a versenyünkre. A legjobban szereplők közül zsűri választotta ki az a 13 gyereket, akik a székelyföldi utazásunkra velünk jöttek, és az ottani versenyen mérték össze tudásukat a székelyföldi gyerekekével.

Szentegyházi vendéglátóink a „Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő” versenyt kedves (tréfás) rövíditéssel „Cziripelő” –nek becézik. Erről a vetélkedőről azt is tudnunk kell, hogy semmiképp nem tartozik a „késhegyre menő” versenyek kategóriájába.  Számunkra a legnagyobb értékét az adja, hogy a székely gyerekekkel való közös vetélkedés, és a résztvevők jó szereplése mindenki örömére egyaránt szolgál.  A zsűri ennek tudatában végezte most is értékelő munkáját, és ítélte oda több kategóriában a megosztott helyezéseket.

A székelyföldi „cziripelő” most is erős mezőnnyel rendelkező, rendkívül színvonalas gyermek-vetélkedő volt. Értékét tovább növelte a résztvevők körének bővítése, így örömünkre szolgált a Kézdiszentkeresztből érkező gyermekek nagyszerű szereplése is.

Büszkék lehetünk a mi gyerekcsoportunk eredményére is, mert a különböző kategóriák megosztott helyezéseit is figyelembe véve, 6 első, 1 második, 1 harmadik helyezést értünk el. Lett egy különdíjasunk, és egy dícséretben részesülő kis versenyzőnk is.

 Kiváló eredményükhöz szívből gratulálunk!

(A díjátadás pillanatai.)

 

A legjobb eredményt elérők listája:

Mese kategória

I. korcsoport:

1. hely  

(megosztva)

Libor Leila 

Lőrincz Máté

Hanzséros Heléna

Nyíregyháza

Kápolnásfalu

Újfehértó

2. hely 

Kozán Anita

Szentegyházasfalu

3. hely

(megosztva)

Sándor Kristóf

Opra Panna

Szentkeresztbánya

Kézdiszentkereszt

II. korcsoport (15-16 évesek):

1. hely 

Tamás Miklós

Szentkeresztbánya

2. hely    

Elekes Dániel

Szentegyházasfalu

3. hely

-

-

Vers és próza kategória

I. korcsoport (7-8 évesek):

1. hely (megosztva)

Bözödi Orsolya

Rusznyák Emma

Szentkeresztbánya

Nyíregyháza

2. hely

(megosztva)

Elekes Boróka

Deák Réka

Szentegyházasfalu Szentegyházasfalu

3. hely (megosztva)

Márk Emília

Tornai Áron

Szentkeresztbánya

Nyíregyháza

II. korcsoport (10-11 évesek):

1. hely

Sebők Mihály

Nyíregyháza

2. hely

(megosztva)

György Réka

Konrád Emőke

Szentkeresztbánya

Szentegyházasfalu

3. hely (megosztva)

Gábos Réka

Vaszi Beáta

Szentegyházasfalu

Szentkeresztbánya

III. korcsoport (12-14 évesek):

1. hely

Opra Lilla

Szentkeresztbánya

2. hely

 (megosztva)

András Hajnal

Kulcsár Hanna

Szentkeresztbánya

Nyíregyháza

3. hely

-

-

Népdal kategória

I. korcsoport (8-10 évesek):

1. hely (megosztva)

Elekes András

Antal Anna Eszter

Gáspár Zalán

Szentegyházasfalu

Nyíregyháza

Kézdiszentkereszt

2. hely

Elekes Orsolya

Szentegyházasfalu

3. hely

Márton Boglárka

Kelemen Csilla

Szentkeresztbánya

Lövéte

II. korcsoport (11-14 évesek):

1. hely

(megosztva)

Antal Luca Katica

Gáspár Henrietta

Nyíregyháza

Kézdiszentkereszt

2. hely (megosztva)

Simó Borbála

 Mihály Éva

Szentegyházasfalu

Szentkeresztbánya

3. hely (megosztva)

Konrád András

Kulcsár Hanna

Szentegyházasfalu

Nyíregyháza

Különdíjasok:

Balogh Dóra

versmondás

Szentegyházasfalu

Osváth Jázmin

prózamondás

Nyíregyháza

Péter Sarolta

legfiatalabb népdalos

 (6 éves)

Szentegyházasfalu

Gál Hanna

legfiatalabb mesemondó (5 éves)

Szentegyházasfalu

Benedek Gréta

legfiatalabb versmondó

(5 éves)

Kápolnásfalu

Dícséretben részesült:

Fabu Eszter

 

Nyíregyháza

Simó Brigitta

 

Szentegyházasfalu

 

Ebben az esztendőben székelyföldi vendéglátóink kezdeményezésére a „Cziripelő” verseny egy újabb színfolttal bővült. Haáz Sándor tanár úr ötletgazdaként, hagyományteremtő céllal életre hívta a gyerekek által készített hagyományos játékok versenyét.

A beküldött versenydarabok kiállítása, zsűrizése és az eredmény kihirdetése a „Cziripelő” verseny esti programjába ágyazva történt, szimbolikusan utalva arra, hogy mindkét program a gyermekekhez szól. Felkértek bennünket arra, hogy kapcsolódjunk a gyerekjáték készítő versenyhez, (Örömmel fogjuk a jövőben itthon megszervezni!)

Szentegyházán, mint eddig minden alkalommal, most is a "Filisek” szívből jövő vendégszeretetét élvezhettük. Vendéglátóink nagyon sokat fáradoztak azért, hogy igazán családias hangulatú legyen a közösen eltöltött idő. A "Cziripelő" hagyományosan profi szervezéssel, hibátlanul valósult meg.

Az esti programokat követő éjszakai "vigasságok" is emlékezetesek maradtak, de a vasárnap délelőtti „csűrkalandot” is nagyon élveztük. (Elismerésünk az újdonságokért!)

Nagyon jól éreztük magunkat, jó volt együtt lennünk a kedves "Filis" vendéglátóinkkal! Hálás szívvel köszönünk mindent, és a további munkátokhoz sok-sok sikert kívánunk jó erőben és egészségben!

(Fotók: Igrice Egyesület fotóarchívumából )


Kapcsolódó anyagok:

► További fényképek itt tekinthetők meg

► "Cziripelős" képtár a "Filisek" honlapján

 


Székelyföldi utazásunk támogatói:

Szállásunkhoz és étkezéseinkhez a Szentegyházi Gyermekfilharmónia Alapítvány nyújtott vendéglátói segítséget.

Velünk utazó Martinovszky István tárogatós és Makó Pál népzenész szereplésükkel tették ünnepélyessé és emlékezetessé programjainkat.

A Szent György Lovagrend Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Priorátusa könyvadománnyal járult hozzá a versenyző gyerekek díjazásához.

Programunk az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) Nemzeti Összetartozás kollégiumának anyagi támogatásával valósult meg.

 

 

 

 

 

 

 

  • Nincsenek hozzászólások
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Wednesday the 3rd. Copyright © 2007-2018 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!