"Bühnagy Székely Szótár" író-olvasó találkozó

Megjelent: 2018. Május 05. Szombat

Egyesületünk felkarolta a Magyarok Szövetsége Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei elöljárójának azon kezdeményezését, hogy a neves kézdivásárhelyi irodalmár, Sántha Attila  "Bühnagy székely szótár" című könyve Magyarországon elsőként itt Nyíregyházán, egy író-olvasó találkozó keretében kerüljön bemutatásra.

.
A könyv megjelenése óta Székelyföldön már több nagysikerű könyvbemutató és egyben író-olvasó találkozó volt. Ennek nagy értékét az adja, hogy a magyarság kezében még ritka az ilyen nyelvi mélységeket felmutató kiadvány megjelentetése.

A szervezésben egyesületünk a Megyei Közgyűlés elnöki pénzügyi támogatásának célba-juttatásával és annak elszámolásával is közreműködött.