A sóstóhegyi "Ciripelő" 2018.

Megjelent: 2018. Október 14. Vasárnap

2018. október 12-én a sóstóhegyi iskolával közösen immár nyolcadik alkalommal rendeztük a „Ciripelőt” mesemondó, vers-próza, valamint népdal kategóriákban. Ebben az esztendőben 12 iskolából érkezett az 58 nevezés, és külön örömünkre szolgált, hogy városunk iskolái mellett megyénk más településeiről is, sőt Pest megyéből és a határainkon túlról, kárpátaljai iskolából is érkeztek fiatalok a versenyünkre.

A verseny pillanatképei:

Kiírásunkban vállaltak szerint a legjobban teljesítők közül a zsűri választotta ki azt a kilenc főt, akik a november 2-án kezdődő háromnapos székelyföldi utazásunkon vendégként vesznek majd részt.

Nevezetes erdélyi emlékhelyek felkeresése mellett utazásunk fő célja a székelyföldi „Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő” versenyen való részvételünk lesz. A velünk utazó gyerekek az ottani vetélkedőn ugyanezen kategóriákban a székely gyerekekkel mérik majd össze tudásukat.

2018. november 2-4. közötti autóbuszos erdélyi utazásunkon vendégként résztvevők listája

Név

Iskola

1.

Deák Orsolya

Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskola

Népdal

2.

Szilágyi Ábel 4.o.

Kodály Zoltán Általános Iskola (Nyíregyháza)

3.

Mócsán Lara Mia 2. o.

Kodály Zoltán Általános Iskola (Nyíregyháza)

4.

Badari Zoltán 7. o.

Hunyadi Mátyás Általános Iskola  (Tiszatelek)

5.

Nagy Zsófia Gitta 6.o.

Arany János Gimnázium és Általános Iskola (Nyíregyháza)

Vers-próza

6.

Sebők Mihály 6.o.

Arany János Gimnázium és Általános Iskola (Nyíregyháza)

Vers-próza

7.

Rusznyák Emma  2.o.

Szabó Lőrinc Tagintézmény Nyíregyháza-Sóstóhegy

8.

Baranya Rózsa Éda 2.o.

Jókai Mór Református Általános Iskola (Nyíregyháza)

Népdal

9.

Hegyi Hunor 2.o.

Szabó Lőrinc Tagintézmény (Nyíregyháza-Sóstóhegy)

Mese

Erdélyi utazásunk részletes programját rövidesen közzétesszük. Kísérjék figyelemmel honlapunkat!

Idei "ciripelőnk" egy új eseménnyel egészült ki, mert székelyföldi kezdeményezésre három szervezet összefogásával (Igrice Egyesület, Szentegyházi Gyermekfilharmónia Alapítvány és a sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagintézmény)  a ciripelővel egyidőben, hagyományteremtő céllal meghirdettünk egy gyermekjáték készítő pályázatot.

A gyermekkezek által készített pályamunkákat a ciripelő helyszínén állítottuk ki, és az eredmény kihirdetése is a ciripelő díjkiosztásával együtt történt.  A legjobban sikerült munkadarabokat Székelyföldre is visszük magunkkal, és az ottani kiállításon közösen mutatjuk be a székely gyerekek által készített játékokkal.

(Fotók: Igrice Egyesület fotóarchívumából

Gyermekjáték készítő pályázat eredményei:

Helyezés

Készítők neve

Pályamunkájuk neve

1.

Malakuczi Ádám, Ákos és Enikő Bábszínházi kellékek
2. Harsányi Laura

Csuhébabák

3.

Lippa Nándor Labirintus ügyességi játék

Egyesületünk nevében ezúton köszönjük a nevező iskolák közreműködését, és mindazon pedagógusokét, akik a fiatalokat felkészítették a versenyünkre.

Köszönjük a sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagintézménynek, hogy évek óta házigazdaként fogadja "Ciripelő" versenyünket, és nagy odaadással működik közre a közös szervező munkában.

Köszönjük a gyermekjáték készítő pályázat díjazására felajánlott sok-sok ajándékcsomagot.

Köszönjük a Szent György Lovagrend könyvcsomag ajándékát, valamint a Ciripelő szervezésében közreműködők önzetlen munkáját.