Ha ősz van, akkor "Ciripelő"!

Megjelent: 2019. Október 12. Szombat

Ha ősz van, akkor "Ciripelő" ! Ebben az esztendőben is október elején, a helyi iskolával közösen rendeztük a „Ciripelőt” mesemondó, vers-próza, valamint népdal kategóriákban. Idén nevezési rekord dőlt meg, mert  kilenc iskolából immár hatvan gyerek nevezése érkezett. Városunk tanintézményei mellett megyénk más településeiről is, sőt  a határainkon túlról, kárpátaljai iskolákból is jöttek fiatalok a versenyünkre.

Pillanatképek a "Ciripelőről":

(Fotók: Igrice Egyesület fotóarchívumából)

Kiírásunkban vállaltak szerint a legjobban teljesítők közül zsűri választotta ki azt a 12 főt, akik a november 7-én kezdődő négynapos székelyföldi utazásunkon vendégként vehetnek majd részt. (Pályázatunkban eredetileg 10 fő részére hirdettük meg a jutalomutat.  A rendkívül színvonalas verseny zsűrinket nehéz döntéshelyzetbe hozta, ezért egyesületünk úgy döntött, hogy még két fővel egészítjük ki a jutalomból utazók listáját.)

Nevezetes erdélyi (emlék)helyek felkeresése mellett utazásunk fő célja a „Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő” versenyen való részvételünk lesz. A velünk utazó gyerekek az ottani vetélkedő ugyanezen kategóriáiban székely gyerekekkel mérhetik majd össze tudásukat.

Ebben az esztendőben jubileumi évfordulót is fogunk ünnepelni, mert 10. alkalommal kerül rendezésre a "Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő". Az évforduló alkalmából egyesületünk ajándékprogrammal fog kedveskedni, így a Burattinó Bábszínház velünk utazó bábművészeinek közreműködésével közel egész napos gyermekprogramot viszünk az ottani vendéglátóink részére. (Idei utunk ezért lesz egy nappal hosszabb.)

2019. november 7-10. közötti erdélyi utazásunkon vendégként résztvevők listája:

Név

Iskola

1.

Deák Orsolya 4.o.

Kodály Zoltán Művészeti Iskola (Kárpátalja, Beregszász)

népdal

2.

Szilágyi Ábel 5.o.

3.

Mócsán Lara Mia 3. o.

4.

Sipos Dóra 6.o.

Hunyadi Mátyás Általános Iskola  (Tiszatelek)

népdal

5.

Nagy Zsófia Gitta 7.o.

Arany János Gimnázium és Általános Iskola (Nyíregyháza)

6.

Sebők Mihály 7.o.

Arany János Gimnázium és Általános Iskola (Nyíregyháza)

7.

Rusznyák Emma  3.o.

Szabó Lőrinc Tagintézmény Nyíregyháza-Sóstóhegy

8.

Zajácz Adrien Zóra 4.o.

9.

Hegyi Hunor 3.o.

Szabó Lőrinc Tagintézmény (Nyíregyháza-Sóstóhegy)

10. Varga Noémi 5.o.

Beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnázium (Kárpátalja, Beregszász)

11. Asztalos Réka 6.o. Hunyadi Mátyás Általános Iskola  (Tiszatelek) mese
12. Széplaki Anna 7.o. Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium   (Nyíregyháza) népdal

Erdélyi utazásunk részletes programját rövidesen közzétesszük. Kísérjék figyelemmel honlapunkat!

Egyesületünk nevében ezúton köszönjük a nevező iskolák közreműködését, és mindazon pedagógusokét, akik a fiatalokat felkészítették a vetélkedőre.

Köszönjük a sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagintézménynek, hogy évek óta házigazdaként fogadja "Ciripelő" versenyünket, és nagy odaadással működik közre a  szervező munkában.

Köszönjük a "Ciripelő" szervezésében közreműködő egyesületi tagok és támogatóink önzetlen munkáját!