10. alkalommal "ciripeltünk" Székelyföldön

Nyomtatás
Megjelent: 2019. November 12. Kedd

November első napjaiban a székelyföldi Gyermekfilharmónia Alapítvánnyal közös jubileumi alkalmat ünnepeltünk, mert tizedszer vehettünk részt az évente megrendezére kerülő „Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő” gyermekvetélkedőn.

A megszokottól eltérően most az erdélyi utazásunk 4 napos volt, mert a jubileumi alkalomra egy egész napos ajándékprogramot vittünk a szentegyházi gyerekeknek. A program megvalósításához a nyíregyházi Burattínó Bábszínház bábművészeinek közreműködését kértük, melyet ők örömmel fogadtak el.

Az utazásról készült videóösszeállítás itt tekinthető meg.

Gyermeki élményekben gazdag két bábelőadást láthattunk, és közben a bábkészítő foglalkozásokra is jutott idő a közel 200 fős "gyermeksereg"  legnagyobb örömére.

(Fotó: Hegyiné Filkó Mónika )

Hagyományunk, hogy az erdélyi utazásunk során változatos útközbeni programot szervezünk úgy, hogy nevezetes helyszínek közül minden esztendőben újabbakat választunk megállóhelyként. (A jövőben ez egyre nehezebb lesz, már nagyon sok helyen jártunk.)

Idén útközben Kalotaszentkirályon tartottunk pihenőt. Ott a műemlék református templomot látogattuk meg, és a Davincze Vendégházban vendégeskedtünk. A vendéglátás mellett kalotaszegi népviseleti és népművészeti bemutatót láthattunk.

Csernátonba is ellátogattunk, a Haszmann Pál gyűjteményét néztük meg. Útközben Nyergestetőn az egyesületünk által állított kopjafára tettünk koszorút.

A második kirándulónapon két programlehetőség közül választhattunk. Csoportunk egyik fele Gyimesbükkre, az ezeréves határhoz buszozott, a másik fele ragyogó napsütésben gyalogtúrán vett részt Haáz Sándor tanár úr vezetésével.

(Fotó: Simai György)

Utazásunk legfontosabb célja a Szentegyházán rendezett szombat esti vetélkedőn, a  jubileumi "Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelőn" való résztvételünk, és minél eredményesebb szereplésünk volt.

Itthon, október elején a sóstóhegyi iskolával közösen rendeztük a „Ciripelő” előválogatóját mesemondó, vers-próza, valamint népdal kategóriákban. Ebben az esztendőben 9 iskolából érkezett a 60 nevezés, és nagy örömünkre szolgált, hogy városunk iskolái mellett megyénk más településeiről és kárpátaljai iskolákból is érkeztek fiatalok a versenyünkre.

A legjobban szereplők közül zsűri választotta ki azokat a gyerekeket, akik a székelyföldi utazásunkra velünk jöhettek, és a "Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelőn" mérhették össze tudásukat a székelyföldi gyerekekével.

(Fotó: Simai György)

(Fotók: Igrice Egyesület fotóarchívumából )

A „Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő” vetélkedőről azt is tudjuk, hogy semmiképpen nem tartozik a „késhegyre menő” versenyek kategóriájába. Számunkra a legnagyobb értékét az adja, hogy a székely gyerekekkel való együttlét, a szíves vendégül látás, a  közös vetélkedés, és a résztvevők magas színvonalú szereplése egyaránt mindenki nagy örömére szolgál.  A zsűri ennek tudatában végezte most is értékelő munkáját, és ítélte oda több kategóriában a megosztott helyezéseket.

A  „Ciripelő” most is erős mezőnnyel rendelkező, rendkívül színvonalas gyermek-vetélkedő volt. Értékét tovább növelte a résztvevők körének bővítése,  így a Kézdiszentkeresztről és Kárpátaljáról érkező gyermekek nagyszerű szereplése is.

Büszkék lehetünk a velünk utazó gyermekek eredményére, mert a különböző kategóriákban 3 első helyezést, két második helyezést és 2 harmadik helyezést értünk el.  Két résztvevőnk magasan kiemelkedő teljesítményét különdíjjal jutalmazta a zsűri.  Dícséretben részesült három kis versenyzőnk is.

A legjobb eredményt elérők:

Mese kategória

I. korcsoport (6-10 évesek):

1. helyezés 

Zajácz Adrien Zóra

Nyíregyháza

2. helyezés

Mócsán Lara

Nyíregyháza

3. helyezés

(megosztva)

Lőrincz Kinga

Lőrincz Máté

Szentkeresztbánya

Kápolnásfalu

II. korcsoport (10 év felettiek):

1. helyezés

Szilágyi Ábel

Nyíregyháza

2. helyezés

Csíki Levente Kápolnás

3. helyezés

Asztalos Réka Nyíregyháza

Különdíj

Elekes Dániel

Szentegyházasfalu

Vers és próza kategória

I. korcsoport (6-10 évesek):

1. helyezés (megosztva)

Gergely László

Rusznyák Emma

Szentegyházasfalu

Nyíregyháza

2. helyezés (megosztva)

Daczó Bíborka

Fazekas Ágnes

Szentkeresztbánya

Szentkeresztbánya

3. helyezés (megosztva)

Deák Réka

Hegyi Hunor

Szentegyházasfalu

Nyíregyháza

II. korcsoport (10 év felettiek):

1. helyezés (megosztva)

Simó Borbála

Szikszai Dániel

Szentegyházasfalu

Szentkeresztbánya

2. helyezés (megosztva)

Konrád Emőke

György Réka

Szentegyházasfalu

Szentkeresztbánya

3. helyezés (megosztva)

Kele Botond

Szőcs Norbert

Kápolnás

Szentkeresztbánya

Különdíj

Sebők Mihály

Nagy Zsófia Gitta

Nyíregyháza

Nyíregyháza

Népdal kategória

I. korcsoport (6-10 évesek):

1. helyezés 

Elekes András

Szentegyházasfalu

2. helyezés 

Deák Orsolya

Beregszász

3. helyezés

Lörincz Dalma

Szentkeresztbánya

II. korcsoport (10 év felettiek):

1. helyezés (megosztva)

Gáspár Henrietta

Elekes Orsolya

Kézdiszentkereszt

Szentegyházasfalu

2. helyezés (megosztva)

Tamás Réka

Gáspár Zalán

Szentegyházasfalu

Kézdiszentkereszt

3. helyezés

Both Denisa

Kápolnás

Dícséretben részesült:

Sárvári Zsolt Ákos
Lőrincz Tímea
Simó András
Rusznyák Hanna
Benedek Gréta
Kardos Sarolta
Deák Dorina
Tamás Orsolya
Széplaki Anna

Színvonalas szereplésükhöz ezúton is gratulálunk !

Szentegyházán most is a "Filisek” szívből jövő vendégszeretetét élvezhettük. Vendéglátóink nagyon sokat fáradoztak azért, hogy igazán családias hangulatú legyen a közösen eltöltött idő. A "Ciripelő" hagyományosan profi szervezéssel, hibátlanul valósult meg.

A felnőttek éjszakába nyúló "esti vigassága", a zenés-nótás-poharazgatós órái is emlékezetesek maradtak, de a vasárnap délelőtti „csűrkalandot” is nagyon élveztük.Nagyon jól éreztük magunkat, jó volt együtt lennünk a kedves "Filis" vendéglátóinkkal!

Hálás szívvel köszönünk mindent, és a további munkátokhoz is sok-sok sikert kívánunk!

 


Kapcsolódó anyagok:

► További fényképek itt tekinthetők meg

 


Erdélyi utazásunk támogatói:

Szállásunkhoz és étkezéseinkhez a Szentegyházi Gyermekfilharmónia Alapítvány nyújtott vendéglátói segítséget.

Velünk utazó Martinovszky István tárogatós szereplésével tette emlékezetessé programjainkat.

Velünk utazó Burattínó Bábszínház két bábelőadással, és bábkészítő foglalkozás vezetésével tette emlékezetessé ottlétünket.

Programunk az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) Nemzeti Összetartozás kollégiumának anyagi támogatásával valósult meg.

Programunk magánszemélyek személyi jövedelemadójából felajánlott 1 %-os támogatásokból valósult meg.

 

 

  • Nincsenek hozzászólások
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Thursday the 7th. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!