9. alkalommal táboroztunk

Nyomtatás
Megjelent: 2020. Július 12. Vasárnap

 

Örömünkre szolgált, hogy ebben az esztendőben  9. alkalommal szervezett nyári táborunk a nyíregyházi gyerekek mellett országunk más részeiből, sőt más országokból is fogadott táborozókat.  Svájcból és Lengyelországból is érkeztek hozzánk magyar identitású gyerekek, a kézműves foglalkozásokat vezető három mester pedig Székelyföldről jött el hozzánk. Budapestről és Nagykovácsiból is voltak gyermekvendégek.

Ebben az esztendóben is változatos programokkal vártuk a táborozó gyerekeket. A legfontosabb programelemek továbbra is a kézműves foglalkozások voltak. Székelyföldről érkezett mesterek tanították táborozóinkat a fafaragás, kerámiakészítés, gyöngyfűzés, nemezelés és a bútorfestés alapfogásaira.

A vírusos járványveszély miatt különös gondot kellett fordítanunk a higiéniai szabályok betartására is.

A kiegészítő programokban sem volt hiány. Sérült madarak gyógyításáról, kígyókról, teknősökről hallgattunk előadásokat. Népi hangszerekkel ismerkedtünk, gitáros előadóművésszel énekeltünk együtt. A Szent György Lovagrend íjászfoglalkozásán gyakoroltunk.

A Burattinó Bábszínház bábművészeivel együtt készítettünk szebbnél szebb játékokat.

Nagy sikere volt az ugrálóvárnak is.

.

A táborzáró napon együtt sütöttünk-főztünk a gyerekekkel.

Táborzáró esti programunk is színes volt. A Burattinó Bábszínház és a Mandala Dalszínház előadását élvezhettük. A tábortűz mellett tűztáncos produkcióját is megnéztük.

(Fotók: Igrice Egyesület fotóarchívumából )


Kapcsolódó anyagok:

► További fényképek itt tekinthetők meg

► Rólunk írták a Kelet-Magyarország megyei napilap címlap oldalán (2020.07.11.)

► Rólunk írták a Kelet-Magyarország megyei napilapban (2020.07.08.)

► Rólunk írták a Kelet-Magyarország megyei napilapban (2020.07.09.)

 

Programunk az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) Nemzeti Összetartozás kollégiumának anyagi támogatásával valósult meg.

 

  • Nincsenek hozzászólások
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Wednesday the 4th. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!