10. alkalommal táboroztunk

Nyomtatás
Megjelent: 2021. Július 11. Vasárnap

 

Ebben az esztendőben  10. alkalommal szerveztünk nyári tábort, melyre a nyíregyházi gyerekek mellett Budapestről és Nagykovácsiból, valamint Lengyelországból is fogadtunk táborozó gyermekeket.  A kézműves foglalkozásokat vezető három mester visszatérő vendégként Székelyföldről jött el hozzánk.

Ebben az esztendóben is változatos programokkal vártuk a táborozó gyerekeket. A legfontosabb elemek továbbra is a kézműves foglalkozások voltak. Székelyföldről érkezett mesterek tanították táborozóinkat a fafaragás, kerámiakészítés, gyöngyfűzés, nemezelés és a bútorfestés alapfogásaira.

A kiegészítő programokban sem volt hiány. Elárvult és sérült madarak gyógyításáról, hasznos rovarokról és lepkékről hallgattunk előadásokat. Tárogatóval és citerával ismerkedtünk. A Szent György Lovagrend és a Vadászkamara íjászfoglalkozásán gyakoroltunk. Középkori lovagi felszereléseket és fegyvereket tanulmányozhattunk. Vadászkutya bemutatón is jelen lehettünk.

 

A Burattinó Bábszínház bábművészeivel együtt készítettünk ügyes játékokat.

A táborzáró napon együtt sütöttünk a gyerekekkel.

Táborzáró esti programunk is színes volt. A Burattinó Bábszínház és a Mandala Dalszínház előadását élvezhettük.

A tábortűz is látványosra sikerült, ebben az esztendőben szerencsére a szúnyogok elkerültek bennünket.

(Fotók: Igrice Egyesület fotóarchívumából )


Kapcsolódó anyagok:

► További fényképek itt tekinthetők meg

► Rólunk írták a Kelet-Magyarország megyei napilapban (2021.07.10.)

► Rólunk adott hírt a szon.hu internetes megyei hírportál (2021.07.07.)

 

Táborozó programunk a Miniszterelnökség, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., és a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) Nemzeti Összetartozás Kollégiumának közös anyagi támogatásával valósult meg.

 

  • Nincsenek hozzászólások
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Monday the 17th. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!