Újra ciripelhettünk!

Megjelent: 2021. Október 18. Hétfő

Az elmúlt esztendőben a hagyományos „Ciripelő” gyermekvetélkedőnk a világjárvány miatt az on-line virtuális térbe került át. Újszerű megoldásként akkor még tetszett is, de megtapasztaltuk, hogy ez a személyes jelenlétű együtt-versenyzésnek soha nem lehet egyenértékű társa. Ebben az esztendőben sokunk örömére itt Sóstóhegyen a maga valóságában ismét találkozhattunk a kis versenyzőkkel.

Hagyományunkat őrizve, „Ciripelő” versenyünket a sóstóhegyi általános iskolával közösen rendeztük mesemondó, vers-próza, valamint népdal kategóriákban.

Ebben az esztendőben kevesebb nevezés érkezett,  a vetélkedőnk kezdetéig öt iskolából 31 gyerek indulása vált véglegessé.

A "Ciripelő" pillanatképei:

(Fotók: Igrice Egyesület fotóarchívumából

A díjazottak listája:

Mese kategória

Alsó tagozat (1-4 osztály):

Nagy Viktória

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda

Kovács Attila

3. helyezés (megosztva)

Kormány Csenge

Horváth Levente

Mócsán Lara Mia

Nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskola

Hegyi Hunor

3. helyezés

Hajnal Hanna

Vers és próza kategória

Alsó tagozat (1-4 osztály):

Rusznyák Hanna

Rácz Panna

3. helyezés  (megosztva)

Simori Lilien Maja

Pomázi Panna

Fejérvári Martin

Gavrylkiv Andrei

3. helyezés (megosztva)

Gyüre Hanna

Németh Luca

Különdíj

Kőszegi Fruzsina

Népdal kategória

Deák Orsolya

Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskola

3. helyezés

Deák Dorina

Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskola

Nehéz döntést kellett hoznunk azzal kapcsolatban, hogy a verseny fődíjaként meghirdetett székelyföldi autóbuszos utazásunkat az idén merjük-e vállalni. Ottani személyes ismerőseinket is megkérdezve igyekeztünk minél több információt begyűjteni az ország járványügyi helyzetével kapcsolatban.

Szentegyházi vendéglátóink sok szeretettel invitálnak bennünket, de a médiákban megjelenő riasztó járványügyi hírek sajnos sok szülőt és leendő útitársat meggondolásra, és végül visszalépésre késztetett.  A napról-napra bizonytalanná váló járványhelyzet miatt az utazásunk ebben az esztendőben sajnos elmarad. Azt is tudjuk, hogy nagyon szeretnénk már Székelyföldre utazni, a régen látott kedves barátainkat megölelni, együtt versenyezni a „Filisekkel”, és jóízű falatok és italok mellett megbeszélni a világ folyását. Bizakodva várjuk a jövőbeni lehetőséget, hogy újra találkozhassunk!

Kárpótlásként született az a döntésünk, hogy az elmaradt székelyföldi utazás helyett egy egésznapos kirándulást szervezünk Visegrádra.

Ezen a kiránduláson a "Ciripelő" versenyen díjazott gyerekek egyesületünk vendégeként, ingyenesen vehetnek részt !

(A kirándulással kapcsolatos részletes információkat weboldalunkon rövidesen közzétesszük.)

Egyesületünk nevében ezúton köszönjük a nevező iskolák közreműködését, és mindazon pedagógusokét, akik a fiatalokat felkészítették a vetélkedőre.

Köszönjük a sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagintézménynek, hogy hosszú évek során házigazdaként fogadja "Ciripelő" versenyünket, és nagy odaadással működik közre a  közös szervező munkában.

Köszönjük a "Ciripelő" szervezésében közreműködő egyesületi tagok és támogatóink önzetlen munkáját!