Nyári táborra készülünk

Nyomtatás
Megjelent: 2013. Július 06. Szombat

2013. július 22-26. között a sóstóhegyi Szabó Lőrinc Tagintézménnyel és a visegrádi alapítású Szent György Lovagrend Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Priorátusával közösen második alkalommal szervezzük a "Sóstó-Sóstóhegyi Honismereti- és Hagyományőrző Tábor"-t.

 

Nyári táborunk kiemelt programelemét a hagyományőrző kézműves foglalkozások szekciói fogják alkotni. Ezek vezetésére három erdélyi kézműves mestert kértünk fel. Őket mindannyian ismerjük, hiszen ez év tavaszán a Szabó Lőrinc Kulturális Napok rendezvény-napjain is ők tanítgatták a sóstóhegyi gyerekeket kézműves mesterségük alapfogásaira.

A három szekció- és vezetőik a következők lesznek:

♦ Fafaragás (Sándor Attila, Székelyudvarhely)

 ♦ Bútorfestés (Lőrincz Annamária, Tordátfalva)

♦ Kerámia készítés (Vizi Jenő , Csíkdánfalva)

Foglalkozásvezetők munka közben. (A foglalkozások pillanatai idén tavasszal a Szabó Lőrinc Kulturális Napokon lettek megörökítve.)

(Fotók: igrice Egyesület fotóarchívumából)

 

 

  • Nincsenek hozzászólások
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Friday the 3rd. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!