Székelyföldi utazásunk programja 2015.

Nyomtatás
Megjelent: 2015. Október 21. Szerda

 

Székelyföldön is "ciripelünk!" November elején kezdődő háromnapos erdélyi utazásunk részletes programját ezúton tesszük közzé.

1. nap (november 6. péntek)

● 5.00 órakor indulás a Szabó Lőrinc Tagintézmény elől (Sóstóhegy, Igrice u. 6.) autóbusszal.  Csatlakozási lehetőség 5.25 órakor Nyíregyháza Kossuth tér, Római Katolikus templom melletti parkoló. Nagykállóban is fel lehet szállni a buszra. (Előzetes telefonos egyeztetést kérünk!)

● Utazás Vállaj - Csanálos határátkelőn át Székelyföld felé.

● Válaszút, Kallós Zoltán Múzeum. Néprajzi gyűjtemény megtekintése helyi idegenvezetéssel.

Szentegyházára érkezés az esti órákban. Vacsora a Gyermekfilharmónia Alapítvány  Múzeum Szállójában. Szállás a Múzeum Szállóban, valamint falusi vendéglátás keretében a közeli vendégházakban.

2. nap (november 7. szombat)

●  Reggeli után az időjárástól függően, alábbi két programlehetőség közül valósítunk meg egyet:

    1. programlehetőség (jó idő esetén): Kirándulás helyi idegenvezetéssel a Hargita-hegységben. Traktor vontatta utazókocsin megyünk a székelyek szent hegyéhez, a Madarasi Hargitára, mely Székelyföld legmagasabb hegycsúcsa 1801 méteres magasságával. (Természetjárós programunkhoz javasoljuk a réteges szabadidős öltözet választását meleg felsőrésszel!) 

   2. programlehetőség (esős idő esetén): Kirándulás helyi idegenvezetéssel Csíkszeredára és városkörnyékére.  Mikó vár – Csíki Székely Múzeum állandó kiállításainak megtekintése: Mikó vár története, Csíki idők járása – népi életképek a mindennapokból,  Csíksomlyói ferences nyomda,  Megmentett szakrális kincseink című kiállítás látogatása. Makovecz Angyalos templomának megtekintése, és séta a városközpontban. Királyfürdőn keresztül letérünk Homoródmentére (közben borvizeket is tudunk kóstolni), ahol Homoródkarácsonyfalván meglátogatjuk az unitárius műemlék-templomot, falán a Szent László freskóval, tornyában rovásírásos emlékkel. Homoródalmási portát látogatunk, ahol különféle ízesítésű házi kézműves sajtokat készítenek. (Vásárolhatunk is belőle.)

● 15.00 órára visszaérkezés a szentegyházi szálláshelyre. Korai estebéd után  rövid pihenő, készülődés az esti versenyre.

● 18.00 órakor kezdődő „Szentegyháza - Nyíregyháza Ciripelő” versenyen veszünk részt.

3. nap (november 8. vasárnap)

● Reggeli után látogatás a „Filiház” csűr-kalandparkjába. Hazaindulás. Útközben vásárlási lehetőség Korondon a híres fazekas vásárban.

● Hazaérkezésünk várható időpontja: vasárnap este 21-22 óra között a sóstóhegyi iskola elé.

Költségek:

„Sóstó-Sóstóhegyi Ciripelő” versenyen kiválasztott 10 gyerek + 1 fő csoportvezető pedagógus az Igrice Egyesület és a Szentegyházi Gyermekfilharmónia Alapítvány vendégeként ingyenesen vehet részt a kiránduláson. (Ingyenesség a felmerülő külön költségekre is vonatkozik!)

Többi résztvevőtől támogatásként 20.000 Ft./fő hozzájárulást kérünk. (Tartalmazza a buszköltséget, 2 éjszakára szállás és 2 reggeli + 2 vacsora költségét.) A támogatást köszönettel fogadjuk, befizetési lehetőségei a következők: 

-  Készpénzzel az Igrice Egyesület székhelyén (Sóstóhegy, Aranykalász sor 20.), az ugyanitt üzemelő kerti  kisgép szaküzletben. (Aranykalász sor elején a Virág-ajándék bolttal szemben!)

-  Átutalással a Tiszavasvári Takarékszövetkezetnél vezetett  68700339-10074060 számú bankszámlánkra. (Megjegyzés rovatban a befizető neve után  „Ciripelő támogatása” szöveget kérjük írni.)

Felmerülő külön költségek: belépőjegy a Kallós Múzeumba 400 Ft./fő, traktoros kirándulás a Madarasi Hargitához 1.500 Ft./fő, vagy a csíkszeredai (esősnapi) program múzeumi belépője: 400 Ft./fő. (Külön költségek utazás közben kerülnek befizetésre.)

Programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Kapcsolódó anyagok:

A Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő "beharangozója" a Filisek honlapján

Utazásunk programja  (letölthető változat)

Szentegyháza-Nyíregyháza Ciripelő (Székelyföldi utazásunk) 2014. évben

 

 

  • Nincsenek hozzászólások
Kérem hozzászóláshoz lépjen be!
FacebookSatartlapGoogle bookmarkTwitter
Friday the 3rd. Copyright © 2007-2023 Igrice Egyesület. Minden jog fenntartva!